'Волинь' - незалежна громадсько-політична газета, новини економіки, політики, освіти, культури, спорту, програма телепередач
ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №1231 ЧЕТВЕР, 12 ТРАВНЯ 2011р.
ПЕРША | АРХІВ | ВІДГУКИ | ПРО НАС | РЕКЛАМА | ПЕРЕДПЛАТА | КОНТАКТИ | RSS
 ЗМІСТ    |    ПЕРША
 ЕКОНОМІКА
 ОФІЦІОЗ
 ПОЛІТИЧНА КУХНЯ
 ЛЮДИНА І СУСПІЛЬСТВО
 ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ
 НАШІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ОСВІТА
 ПРОБЛЕМА
 РЕЗОНАНС
 РЕЛІГІЯ
 КУЛЬТУРА
 НАШЕ ЗДОРОВ'Я
 СТАДІОН
 ВСЯКА ВСЯЧИНА
 РЕКЛАМА | ОГОЛОШЕННЯ
ПОШУК ПО СТАТТЯХ


ПИТАННЯ ТИЖНЯ


Всього проголосувало: 1.0E-5. Ортопедические матрасы и подушкиНАШЕ ЗДОРОВ'Я

ПАЦІЄНТКА ВМІЩАЛАСЯ НА ДОЛОНІ
Ця унікально маленька новонароджена, яка з'явилася на світ 530-грамовою, потребувала невідкладної допомоги кардіохірургів. Крихітку успішно прооперували. Три місяці її виходжували у неонатальному центрі обласного дитячого територіального медичного об'єднання, а цими днями пацієнтку-дюймовочку виписали додому
     
     Галина СВІТЛІКОВСЬКА
     
     -Рученьки у неї були, як соломинки, здається, як ту венку медсестрички й могли розгледіти, щоб укол зробити чи крапельницю поставити. І оперувати як, коли серденько - не більше нігтя на пальці хірурга. Ми молилися, просили в Бога допомоги. І наша донечка вижила. Бачите, як підросла, уже й посміхається. Спасибі лікарям, усім медпрацівникам за їхню самовіддану турботу і професіоналізм,- не спускає очей з крихітної Юлечки її мама - лучанка Софія Неділько.
     Удома Юлю чекають чотири сестрички і братик. І тато, який три місяці тому, вислухавши не дуже обнадійливі прогнози лікарів, твердо сказав: «Будемо боротися і вірити!».
     Софія Володимирівна каже, що донечка передчасно з'явилася на світ з її «вини» - раптово катастрофічно підскочив тиск, виникла смертельна загроза, і лікарі побоялися ризикувати життям багатодітної матері. Тоді жінка була на 24-му тижні вагітності. Їй зробили кесарів розтин. Дитинка, за словами лікарів, глибоко недоношена, важила всього 530 грамів. Ще кілька років тому в неї зовсім не було б шансів вижити, офіційно такий «плід» навіть не реєстрували. Зрештою, і сьогодні, коли лікарі мають необхідне обладнання і досвід, порятунок дівчинки є далеко не рядовою подією.
     Діагноз, який поставили фахівці обласного дитячого територіального медичного об'єднання, а згодом підтвердили й столичні кардіологи, вимагав невідкладного хірургічного втручання. Везти дитину до Києва не було змоги через її важкий стан і залежність від великої кількості апаратів, які забезпечували життєдіяльність вкрай незрілого організму. Вирішили викликати спеціалістів Науково-практичного центру дитячої кардіології і кардіохірургії до Луцька.
     - Для такої операції потрібен спеціальний інструментарій, який кардіохірурги - кандидат медичних наук Олександр Романюк та Ярослав Іванов - привезли з собою. Серйозної уваги вимагала і підготовка дитини до хірургічного втручання. Суть операції полягала в необхідності закрити так звану баталову протоку - з'єднання між аортою і легеневою артерією, що передбачене природою для ембріонального живлення. З дозріванням плоду це з'єднання зникає. А наша пацієнточка, яка завчасно залишила мамине лоно, потребувала термінової допомоги в налагодженні нормального кровотоку,- пояснює заступник головного лікаря з хірургічної роботи Валентин Мартинюк, який брав участь в операції, а згодом щоденно тримав на контролі стан здоров'я дитини.
     Дівчинку виходжували у відділенні анестезіології для новонароджених і недоношених дітей, яким завідує Степан Троцюк. Високий професійний рівень працівників, належне забезпечення сучасною апаратурою, наявність умов для дотримання необхідних параметрів подачі кисню, інших технологічних вимог, чітка й відлагоджена організація всіх процесів - це й дало змогу досягти успішного результату.
     Сьогодні тут опікуються 18 недоношеними дітками. Усі вони - в спеціальних «інкубаторах». Апаратура їх живить і дихає за них. Десятеро під'єднані до апаратів штучної вентиляції легень. Троє - важать менше кілограма, у багатьох - серйозні вроджені вади. Кожне маленьке життя вимагає великих зусиль, уваги, турботи.
     - Щороку надаємо допомогу більш як півтисячі недоношеним дітям і новонародженим зі складними вадами. У нашій практиці уже не дивина виходжувати малюків вагою менше кілограма. Кожного року таких є до двох десятків. А тих, які важать менше півтора кілограма, налічується за рік до 150. Мали і 600-грамову пацієнтку, тепер ця дівчинка Настя з Нововолинська, коли її привозять на обстеження, тішить усіх нас: життєрадісна, рухлива, кмітлива. Сподіваємось, що й у теперішньої 530-грамової «рекордсменки» з недоношеності, яка у нас зараз уже важить 2 кілограми 260 грамів, буде все гаразд,- каже завідуючий неонатальним центром Микола Гнатів, якого вважають «хрещеним батьком» у багатьох волинських сім'ях.
     Юля тим часом солодко спить на маминому ліжку. Навіть коли донечка була у закритому кювезі з необхідним мікрокліматом і температурним режимом, Софія Володимирівна бачила, як заспокійливо діяла на дитину її присутність, її руки. Тепер же маленька ні на крок не відпускає маму, наче боїться знов залишитися без неньчиної ласки і тепла. Пробували класти дівчинку у спеціальне дитяче ліжечко - голосно протестує, засинає тільки «під боком».
     - Довго не могла звикнути, що дитинка така малесенька. Старші були вагою до чотирьох кілограмів. Але Юля уже їсть з пляшечки, голівку береться тримати. За її порятунок щиро дякую усім добрим, милосердним людям, які допомагали нашій сім'ї коштами, - родині, церкві, сусідам, колективу ВАТ «Хліб», де ми з чоловіком працюємо. Адже був період, коли на ліки для дитини йшло по 500 гривень щодня. І в лікарні, знаючи, що наша сім'я багатодітна, намагалися якось підтримати,- з вдячністю говорить Софія Неділько.
     Звичайно, 10 гривень, що передбачені бюджетом на лікування одного хворого на день,- крапля в морі необхідних для таких пацієнтів витрат. В обласному дитячому територіальному медичному об'єднанні дбають про додаткові кошти, беручи участь у різних міжнародних програмах, залучають благодійні фонди, знаходять спонсорів. От і цього разу генеральний директор об'єднання Григорій Ващилін показав щедрий спонсорський подарунок - найсучасніший дороговартісний фіброскоп для обстеження новонароджених, який учора привезла благодійниця з Німеччини.
     - Відомо, що навіть у США лише десять відсотків глибоко недоношених дітей - від 500 грамів - виживає. При тому, що там на один день лікування, утримання такої дитини виділяють більше двох тисяч доларів. Ми ж довели, що і в наших умовах можна досягти добрих результатів, якщо належно організувати роботу. За підтримки обласної влади розширили, вдосконалили реанімаційне відділення, маємо сучасну кисневу станцію, спеціальне устаткування забезпечує необхідний для діяльності апаратури тиск повітря. У нас кожна недоношена дитина одержує шанс на життя, незалежно від того, в якому куточку області вона народилася. Реанімобіль постійно напоготові. Ще більші можливості для нас, волинських мам, їхніх діток з'являться з відкриттям сучасного перинатального центру, надію на завершення якого дає президентська програма «Нове життя»,- висловлює сподівання колективу генеральний директор об'єднання Григорій Ващилін.
     
версія для друку...                                                     обговорити статтю можна тут >>

ВОЛОНТЕРИ ЗБИРАТИМУТЬ КОШТИ ДЛЯ ХВОРИХ ДІТЕЙ
читати далі...

ВОЛИНЬ


УКРАЇНА І СВІТ


© 2003 WEB-UKRBIZNES & RIOLA ПЕРША | АРХІВ | ВІДГУКИ | ПРО НАС | РЕКЛАМА | ПЕРЕДПЛАТА | КОНТАКТИ | RSS