ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №1231 ЧЕТВЕР, 12 ТРАВНЯ 2011р.

  РЕЛІГІЯ
ЮВІЛЕЙ ЄПАРХІЇ, ЮВІЛЕЙ ВЛАДИКИ
Минулого вівторка святковою Божественною літургією та подячним молебнем у кафедральному соборі Святої Трійці м. Луцька було урочисто відзначено 20-ліття становлення Волинської єпархії Української православної церкви Київського патріархату та 45-ліття архієпископа Луць кого і Волинського Михаїла (на фото - у центрі)
     
     Андрій ГНАТЮК
     
     Він очолив волинську кафедру після смерті митрополита Луцького і Волинського Якова. 31 травня 2004 року, на Трійцю, патріарх Філарет представив волинянам молодого єпископа, родом із Лосятина Тернопільської області.
     Відтоді зареєстровано понад сто нових релігійних громад, освячено 50 нових храмів і стільки ж місць під майбутні церкви, засновано чотири монастирі - два жіночих і два чоловічих, розбудовується Волинська духовна семінарія, налагоджується співпраця з навчальними і лікувальними закладами. Успішно працюють паломницька служба, нещодавно перейменована в паломницький центр «Осанна», та відділ організації благодійності та соціального служіння. Створено інформаційно-видавничий центр єпархії, який об'єднав інформаційну службу, прес-службу, редакцію сайта Pravoslavja. Lutsk. ua, редакцію газети «Волинські єпархіальні відомості», видавничий відділ «Ключі», радіостудію «Благо» та телестудію «Собор».
     Із приходом владики Михаїла у Волинській єпархії склалися певні традиції: відроджене велике освячення води на Стиру, яке існувало ще за часів Лесі Українки, хресні ходи до образу Холмської Божої Матері, загальноміські хресні дороги у Страсну П'ятницю, участь у вшануванні святого князя Володимира і Дня хрещення України-Руси, участь у благодійних телемарафонах, започатковані молебні за журналістів і православні молодіжні табори.
     Про це та інші аспекти духовного життя єпархії та її очільника йшлося у документальному фільмі, продемонстрованому учасникам урочистостей із нагоди ювілейних дат, які продовжилися у приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.
     Тут владику вітали декани єпархії, капелани, було зачитано поздоровлення від голови облдержадміністрації Бориса Климчука. Від імені архієреїв, які прибули на урочистості з різних куточків України, виступив архієпископ Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній, який розповів про головні віхи життя владики Михаїла і подарував книгу «Ікони Христа».
     Глядачі радо вітали виступи хорів «Оранта» і Волинського народного, квартету «Акорд», колективу «Волиняночка», народного артиста України Василя Чепелюка. Особливо зворушливим був виступ наймолодших учасників - хору Центру християнського виховання дітей та молоді, яким десятки років керує Тетяна Толочко. «Родзинкою» вечора став виступ чоловічої половини родини Зінкевичів, до якої приєднався і сам владика Михаїл. А на прощання всі хором заспівали «Многая літа», після чого волинського архіпастиря вітали миряни.
     
© Волинь - інтернет версія
при передруку матеріалів посилання обов`язкове
www.volyn.com.ua