ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №1231 ЧЕТВЕР, 12 ТРАВНЯ 2011р.

  КУЛЬТУРА
ЧАРІВНИЙ СВІТ ТАНЦЮ
Вечір-зустріч, вечір вшанування колишніх керівників, учасників балетної студії при Луцькому палаці культури, присвячений Міжнародному дню танцю, відбувся насамперед завдяки тому, що головним генератором, ідейним натхненником була нинішній викладач Волинського училища культури і мистецтв імені І. Стравінського, колишня учасниця балетної студії Зоя Михайловська. Це вона запросила на вечір учасників студії і серед них таку знаменитість, як заслужений артист Росії, народний артист Республіки Карелія, організатор, художній керівник знаного у світі чоловічого балету Санкт-Петербурга Валерій Михайловський (на фото)
     
     Анастасія ФІЛАТЕНКО
     
     Він наш земляк з Воротнева Луцького району, починав свій шлях у велику хореографію саме в Луцьку, у студії балету, в незабутньої Ірини Маркіної.
     До речі, п'ятдесят два роки тому біля витоків студії були колишні артисти Свердловського театру опери і балету Ірина та Павло Маркіни, учениця професора Ваганової із Санкт-Петербурга Євгенія Сиротинська, колишній артист Київського театру опери і балету Микола Шендельман, випускниця Дніпропетровського театрального училища Людмила Панченко-Винокурова, випускниця Ленінградської балетної студії при хореографічному училищі Любов Крилова. Усіх їх згадали і вшанували тих, хто відійшов у Вічність, хвилиною мовчання.
     Ведуча вечора - хореограф Руслана Редько - назвала студійців, які досягли значних висот, заявили про себе, створивши танцювальні колективи. Це і Галина Соколова, Світлана Застровська, Джаніна Череп, Зоя Михайловська, незабутній, хоч його вже й немає серед нас, Ярослав Лущаков та багато, багато інших. І серед них, звичайно, Валерій Михайловський. Він показав на сцені дуже зворушливо, майстерно, виразно хореографічну картинку «Ангел». Валерій Михайловський не просто станцював свого «Ангела», а доніс до сердець присутніх високе і одухотворене мистецтво, яким є класичний танець.
     Прихильників, учасників цього унікального виду мистецтва - танцю - вітали заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Василь Ворон, перший заступник міського голови Святослав Кравчук, заступник директора Волинського училища культури і мистецтв Антон Антонюк, голова обласного осередку Спілки хореографів, заслужений артист України Валерій Смирнов.
     Тепло зустрінутий присутніми, до залу звернувся Валерій Михайловський. Він подякував організаторам вечора-зустрічі, своїм наставникам, найперш світлої пам'яті Ірині Маркіній, завдяки якій зробив перші хореографічні кроки на сцені. А ще висловив сподівання, що міська і обласна влада нашого краю будуть всіляко допомагати і підтримуватимуть чудове мистецтво танцю. Музейні працівники на чолі з Тетяною Дудар у фойє палацу підготували виставку «Творчий олімп Валерія Михайловського». Там же експонувалася виставка, присвячена студійцям та їхнім наставникам.
     Заслужений діяч мистецтв України Леонід Михайловський виступив у ролі режисера-постановника концерту хореографічних колективів. Танцювали учасники різних хореографічних колективів - Луцького палацу учнівської молоді, шкіл, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Волинського училища культури і мистецтв імені І. Стравінського, ківерцівських - театру танцю «Зорецвіт», зразкової студії «Мега-Денс», гімназії - власне, достойні продовжувачі балетної студії тих, уже далеких, років. І, що приємно, на чолі танцювальних колективів зустрічаємо і тих, хто починав у студії танцю Луцького палацу культури.
     
© Волинь - інтернет версія
при передруку матеріалів посилання обов`язкове
www.volyn.com.ua