ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №1231 ЧЕТВЕР, 12 ТРАВНЯ 2011р.

СТАДІОН
ЧИ ВИННІ ЖУРНАЛІСТИ, ЩО «ВОЛИНЬ» ПРОГРАЄ?
«Волинь» (Луцьк) - «Металіст» (Харків) - 1:4 (0:1 - Кристальдо, 10; 0:2 - Кристальдо,20; 1:2 - Приндета, 43; 1:3 - Тайсон, 81; 1:4 - Кристальдо, 87)

Луцьк. Стадіон «Авангард». 8 травня. 19.30. 12 градусів. 6500 глядачів. Суддя Є. Арановський (Київ).

«Волинь»: Ндоє, Сімінін (Карасюк, 62), Ізворану, Годований, Максим'юк, Карковський (Герасим'юк, 23), Бутко, Піщур-к, Приндета (Пічкур, 46), Павлов, Лопес. Тренер Віталій Кварцяний.

«Металіст»: Дишленкович, Папа, Березовчук, Романчук, Вільягра, Ткачов, Едмар-к, Кристальдо (Шарпар, 60), Олійник, Хав'єр, Тайсон. Тренер Мирон Маркевич

Попередження: Сімінін (29), Пічкур (54), Павлов (68)

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

Передматчеву підготовку до поєдинку з лучанами «Металіст» проводив без дискваліфікованого у попередній грі з львівськими «Карпатами» Мирона Маркевича. Згідно з дисциплінарними правилами він повинен був залишити розташування команди за 75 хвилин до початку зустрічі і приєднатись до своїх футболістів міг лише після фінального свистка арбітра. До речі, Мирон Маркевич, який у свій час очолював «Волинь», досить продуктивно використав свою дискваліфікацію. На минулому тижні він побував в Іспанії на повторному півфінальному матчі Ліги чемпіонів між «Барселоною» і «Реалом», а звідти повернувся у Львів, де провідав своїх рідних.
     У головного тренера лучан кадрових втрат перед звітним поєдинком фактично не було. Гру волиняни, за задумом Віталія Кварцяного, мали провести в атакуючому стилі - із трьома нападаючими, яким мав допомагати опорний півзахисник і кращий бомбардир команди Олександр Піщур. Однак ці плани на футбольному полі полетіли шкереберть. Рамон Лопес, Богдан Бутко і Євген Павлов не зіграли так, як чекав від них тренер. Харків'яни хоч і мали проблеми зі складом (травмовані Сергій Пшеничних, Мілан Обрадович, Віталій Бардіян, Сергій Валяєв, бразилець Фініньо, дискваліфікований за перебір жовтих карток Марко Девіч), однак їх було кому замінити. А один із запасних гравців «Металіста» - аргентинський легіонер Хонатан Кристальдо - став головною ударною силою харків'ян, забивши три голи, які були не стільки результатом його індивідуальної майстерності, як грубих помилок гравців «Волині», зокрема, Бутка, Максим'юка, Карасюка.
     В одній із ситуацій Кристальдо обіграв Приндету, змістився у центр штрафного майданчика, де йому не перешкодили завдати прицільного удару захисники лучан. Через десять хвилин помилився Бутко, в якого аргентинець відібрав м'яч, вийшов сам на сам з воротарем господарів і влучно пробив у нижній кут - 2:0. Наприкінці першого тайму інтригу зустрічі повернув 18-річний вихованець волинського футболу Віталій Приндета, який після розіграшу кутового головою забив свій прем'єрний гол у чемпіонаті - 1:2.
     Та після перерви усе стало на свої місця. Більш технічні і зіграніші, а головне - настроєні на виграш футболісти «Металіста», особливо легіонери Тайсон, Шав'єр, Вільягра, вже згаданий Кристальдо, а також натуралізовані українці Едмар, Папа впевнено диктували лучанам хід подій. На 79-ій хвилині Тайсон і на 86-ій Кристальдо, скориставшись неузгодженістю господарів поля в обороні, примушували Іссу Ндоє виймати м'ячі зі своїх воріт.
     Головний тренер «Волині» прийшов на післяматчеву конференцію вкрай збуджений і розгніваний. Він не став детально аналізувати причини поразки своєї команди, а обрушився із звинуваченням у невдачах клубу на... місцевих журналістів (дехто з них на знак протесту покинув зал). Закінчив він свій монолог черговою заявою про відставку, яку має оголосити після двох заключних ігор чемпіонату України у прем'єр-лізі. Нагадаємо, що 15 травня «Волинь» у Києві зіграє з «Динамо», а 21 в Луцьку прийматиме донецький «Металург». Тільки зовсім не віриться, що Віталій Володимирович збирається залишати клуб. У цьому переконує хоча б той факт, що уже сьогодні він вирішує, кого з журналістів акредитувати на наступний чемпіонат.
     Ось як закінчились інші поєдинки 28-ого туру: «Металург» (Запоріжжя) - «Кривбас» (Кривий Ріг) - 1:2, «Зоря» (Луганськ) - «Дніпро» (Дніпропетровськ) - 0:1, «Карпати» (Львів) - «Динамо» (Київ) - 1:2, «Арсенал» (Київ) - «Ворскла» (Полтава) - 0:1. «Шахтар» (Донецьк) - «Металург» (Донецьк) - 2:0, ПФК «Севастополь» - «Оболонь» (Київ) - 3:1, «Іллічівець» (Маріуполь) - «Таврія» (Сімферополь) - 5:1.

16 «Металург» Запоріжжя 28 4 6 18 15 - 40 18

Чемпіонат дублерів. «Волинь» - «Металіст» - 3:2. Голи забили: у лучан - Бобир (32 і 41), Подригуля (90); у харків'ян - Буднік (57), Штетіна (86). Лідирує у турнірі «Шахтар», в активі якого 63 очки. Волиняни, в активі яких 33 очки, - на одинадцятому місці.