ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №1231 ЧЕТВЕР, 12 ТРАВНЯ 2011р.

  ЛЮДИНА І СУСПІЛЬСТВО
ВШАНУВАЛИ ВЕТЕРАНІВ І ПОЛЕГЛИХ НА ВІЙНІ
Мелодії воєнних літ закликали до зали Волинського академічного театру ім. Т.Г. Шевченка учасників урочистих зборів з нагоди 66-ї річниці Перемоги
     
     Володимир ЛИС
     
     -Для України, для якої історія ніколи не скупилася на трагедії і війни, це - особлива дата і особливе свято,- зазначив у своєму виступі голова облдержадміністрації Борис Климчук. Він наголосив також, що той, хто пам'ятає свою історію, своє минуле і засвоює його уроки, завжди буде сильним.
     Голова облдержадміністрації від імені Президента України вручив орден «За мужність» ІІ ступеня ветерану війни, учасниці партизанського руху Марії Соколовій.
     Від імені депутатів обласної ради присутніх у залі, всіх ветеранів Волині привітав голова обласної ради Володимир Войтович. Від луцької громади, депутатів міськради найсердечніші слова вітання передав ветеранам міський голова Луцька Микола Романюк. Під час святкового концерту в композиції у виконанні акторів облмуздрамтеатру і обласної філармонії прозвучали пісні тих далеких грозових років.
     За щорічною традицією, напередодні Дня Перемоги з ветеранами зустрілися, вручили їм нагороди голова облдержадміністрації Борис Климчук і голова обласної ради Володимир Войтович. Керівники обласної влади відвідали також госпіталь для ветеранів й інвалідів війни, вручили подарунки.
     Урочиста хода в Луцьку 9 Травня також традиційно розпочалася з Театрального майдану. Над колоною поряд із Державним прапором, прапорами області й Луцька, бойовим прапором було чимало партійних і просто червоних знамен.
     - День Перемоги завжди викликає особливі почуття,- зазначив, відкриваючи мітинг-реквієм на Меморіалі слави, міський голова Луцька Микола Романюк. - Не відомо, що було б зі світом, якби не перемога над фашизмом, за яку ми заплатили дорогу ціну.
     Про те, що треба шанувати ветеранів, слухати нашу пам'ять, зазначив у своєму виступі голова облдержадміністрації Борис Климчук. А історично так склалося, що без перемоги над фашизмом не було б і незалежної України.
     - Болючими рубцями, які дають про себе знати й досі, пройшлася по нашій землі, по людських душах Друга світова війна,- зазначив голова обласної ради Володимир Войтович. Він привітав ветеранів, усіх волинян з Днем Перемоги, який можна назвати Днем народної мужності й звитяги.
     Почуття ветеранів, слова про значення Перемоги передав у виступі ветеран війни Федір Орлов. Вдячність молодого покоління за мирне небо, шану ветеранам висловив учень правового ліцею з фізичною підготовкою Андрій Кухарський. Керівники влади, ветерани, представники громадськості поклали вінки і квіти до центрального обеліска, інших обелісків, пам'ятників і стел на меморіалі. Урочистим маршем пройшли воїни Луцького гарнізону. А потім, знову нарізно, відслужили панахиду за убієнними, всіма, хто загинув у роки війни та від інших важких випробувань, архієпископ Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату Михаїл і митрополит Луцький і Волинський УПЦ Ніфонт з духовенством.
     Святкові заходи з нагоди Дня Перемоги у Луцьку тривали у Луцькому центральному парку імені Лесі Українки, де для ветеранів були солдатська каша і традиційні «фронтові сто грамів», грали оркестри, виступали з концертними номерами професійні й самодіяльні митці.
     
© Волинь - інтернет версія
при передруку матеріалів посилання обов`язкове
www.volyn.com.ua