ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №1231 ЧЕТВЕР, 12 ТРАВНЯ 2011р.

  НАШІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
ЕКЗОТИЧНИЙ БАРАН У ЛЮБОМЛЬСЬКОМУ ЛІСІ
На рідкісну в наших краях тварину, досі тут не бачену й не пристосовану до цих природних умов - муфлона - нещодавно натрапили працівники Любомльського лісгоспу під час огляду територій місцевого лісництва
     
     Люба ХВАС
     
     Тварина ця є дуже полохливою, та, перебігши лісову дорогу, затрималася на мить у гущавині поміж гіллям, тому лісівники й змогли помітити її незвичні великі роги, спірально закручені.
     Муфлон, аргалі, або баран дикий живе у горах зі степовими пасовищами на вершинах. Саме із цього виду походять сучасні, колись приручені, свійські вівці у домашньому господарстві. Цікаво, що у кавказьких народів їх роги символізують весну, а вони у муфлонів нагадують рослинні пагони у вигляді завитка.
     Мають дикі барани одну особливість - час від часу їм необхідно стирати копита, які швидко виростають. Тому й їх місце розповсюдження - у гористих ландшафтах. У нинішній час різні підвиди муфлона поширені на Кавказі, у Малій Азії, Вірменії, на півночі Іраку та Ірану, на Кіпрі, Корсиці й Сардинії. Хорошому утриманню та швидкому розмноженню гірських баранів сприяє сухий клімат.
     В Україні цей вид тварини чужорідний, але успішно акліматизований у Криму, завезені вони і в Карпатський регіон. Хоча вологе повітря Карпат для них не дуже добре, тварини не пристосовані до холодного гірського клімату, люблять тепло й погано переносять зиму. Муфлони у країнах, де найбільш розповсюджені, охороняються законом. Щоправда, і в Україні колись численне поголів'я муфлонів з кожним роком усе зменшується, адже тварина, на жаль, є цінною здобиччю для мисливців. Полюють здебільшого на самців, щоб мати у трофейному здобутку великі закручені роги кавказького барана.
     Про те, як дика тварина могла потрапити у любомльські ліси, працівники лісгоспу висловлюють лише припущення. Ймовірно, що муфлон міг забрести сюди, подорожуючи із Львівщини, куди кілька літ тому завезли баранів із Закарпаття або ж із сусідньої Республіки Польща, де також живуть ці тварини.
     
© Волинь - інтернет версія
при передруку матеріалів посилання обов`язкове
www.volyn.com.ua